Co je Beskydská Liga?

Beskydská liga hasičských pohárových soutěží představuje sdružení SDH, které jsou hodnoceny na vybraných pohárových soutěžích (jednotlivých kolech ligy). Ten, kdo soutěž nepořádá, může být účastníkem ligy.

Historie SDH Skalice v Beskydské Lize.

Muži

Rok 2007

V roce 2007 jsme vstoupili do Beskydské ligy umístili jsme se na 7. místě.

Rok 2008

Tento rok jsme byli nominování na černého koně Beskydské ligy a nezklamali jsme, umístili jsme se celkově na 3. místě.

Rok 2009

Byl pro náš sbor zatím nejúspěšnějším rokem ve sportovní kariéře hasičského sportu v obci. Ženy SDH Skalice se umístily na 2. místě mezinárodní olympiády CTIF. Družstvo mužů v tomto roce sklidilo úspěch nejvyšší a stalo se vítězem Beskydské ligy.

Rok 2010

Mužstvo mužů prochází omlazením i s touto proměnou se nám daří udržet na bedně. Obsadili jsme 3. místo.

Rok 2011

Mužstvo mužů se umístilo v Beskydské Lize na 6. místě a jednou z příčin tohoto umístění je vykonostně slabý sportovní stroj. Proto jsme se rozhodli k přestavbě tohoto stroje na obsah 2000 cm3.

Rok 2012

Tento rok jsme se vrátili opět na bednu. Umístili jsme se v celkovém pořadí na 3. místě.

Rok 2013

Byl pro náš sbor opět velmi úspěšným. V Beskydské lize, jsme se i přes rostoucí kokurenci opět umístili na 3. místě celkového pořadí.

Rok 2014

Po dvou ročnících na 3. místě jsme už toho měli dost. Naše cíle pro tento ročník směřovaly k příčkám nejvyšším. Snažili jsme se pro to udělat vše a začátek byl velice slibný. Několik kol jsme se drželi. Pak se nám moc nevydařila prostřední část sezóny a na konci už bylo težké dohnat suverenní tým z Bystrého. Změnu od posledních dvou ročníků, ale stejně tento ročník měl. V BL 2014 jsme se umístili na výborném 2. místě. Tak snad nám to vyjde příští rok.

Rok 2015

Rok 2015 byl na začátku ligy pro Skalici velmi příznivý a vypadalo to na jasného favorita, ale bohužel při druhém poločase se již moc nedařilo a po pár větších chybách nás dotáhl soupeř z Bsytrého, který na poslední soutěži rozhodl o našem, tehdy né moc šťastném, umístění.

Rok 2016

Průběh této sezóny byl přesně naopak, než v té předešlé. Na začátku byl tým po pěti kolech tak znechucen výsledky, že jsme dokonce zvažovali kapitulovat. Naštěstí nám stačilo vyhrát jednu soutěž a hned se morálka v družstvu zvedla natolik, že jsme pár kol před koncem bojovali o třetí místo s dalšími pěti týmy. Boj to nebyl snadný, ale Skalice ho zvládla a my tak vyhráli 3., pro nás nejcennější, místo.
Zde je video, kde je zachycena radost, kterou nám tento sport přináší: KLIK

Rok 2017

V tomto roce se ve sboru nachází 2 družstva mužů, které se věnují požárním útokům BL. Jedno družstvo mužů bylo přihlášeno do BL. Druhé družstvo mužů sice nebylo přihlášeno do BL, ale objeli všechny kola této ligy. Muži skončili těsně pod bednou a brali smutné, bramborové 4. místo.

Rok 2018

V letošním roce jsme měli dohromady 4 týmy, které závodili pravidelně na sotěžích BL, z toho se jednalo o 2 týmy mužů, které byly přihlášené do BL. Na domácí soutěž se nám podařilo postvit také tým mužů nad 35 let. Mužským družstvům se tolik nedařilo a v celkovém pořadí brali 5. a 12. místo.

Rok 2019

Tak jako každý rok, tka i letos jsme měli své zástupce v mužské kategorii v BL požárních útoků. Do BL bylo přihlášeno 1 družstvo mužů.
V celkovém pořadí ligy e nepodařilo mužům překonat smůlu, která se jim lepila na paty a skončili na 7.místě.

Rok 2020

Do sezóny, o které nidko nevěděl, zda kvůli COVID-19 vůbec bude, jsme postavili 1 tým mužů v požárním útoku. Po dlouhých měsících nejistoty a spoustě zrušených soutěží se nakonec rozběhla Beskydská liga, které se účastnili i naše týmy.
Letos ovšem byla BL pouze o 6 kolech, protože na začátku i na konci došlo ke zrušení dnaých kol z důvodu nastavených opatření. Mužům se opět moc nedařilo a v celkovém honocení brali 8.místo.

Ženy

Rok 2013

Ženy ze skalice po velkém boji o první místo končí na celkovém 2. místě. Je to největším překvapením celého ročníku 2013.

Rok 2014

Po velice vydařeném loňském ročníku si ženy brousily zuby BL vyhrát. Bohužel pár závodu jim nevyšlo tak jak by jsi představovaly a bylo z toho 4 .místo. I tak je to ale velice dobré umístění v konkurenci ostatních týmu. Tyto výsledky přivedly do týmu spoustu nových mladých závodnic a proto snad do příštího ročníku BL zařadíme dvě družstva žen.

Rok 2015

Ženy Skalice tento rok obsadily krásné druhé místo.

Rok 2016

Co se týče sprotování u dospělých členů, tam to bylo letos o něco lepší než u dětí :D .Po skvělé sezóně přišlo místo třetí, které je ovšem taky krásné. :)

Rok 2017

Družstvo žen skončilo v celkovém hodnocení BL na krásném 2. místě.

Rok 2018

V letošním roce jsme měli 2 týmy žen, ale pouze 1 tým byl přhlášen do BL. Ale druhý tým se zúčastnil přibližně polovinu kol. Ženskému družstvu se v BL dařilo. Vyhrály 1.kolo a posledních 5 kol ligy a tak to nemohlo dopadnout jinak, než tak, že naše ženy skončily na krásné 1.místě a v celkovém pořadí ligy.

Rok 2019

Tak jako každý rok, tak i letos jsme měli své zástupce v ženské kategorii v BL požárních útoků. Do BL bylo přihlášeno 1 družstvo žen, ale některých kol BL se účastnilo ještě další družstvo žen, i přesto, že nebyly přihlášeny do ligy, tak ukázaly své kvality a ve své většině případu braly umístění na bedně. U žen byly výsledk o poznání lepší a veselejší. Žeám se totiž podařilo obhájit loňské vítězství a i pro letošní rok braly celkové 1.místo.

Rok 2020

Do sezóny, o které nikdo nevěděl, zda kvůli COVID-19 vůbec bude, jsme postavili 1 tým žen a 1 tým mužů v požárním útoku.
Po dlouhých měsících nejistoty a spoustě zrušených soutěží se nakonec rozběhla Beskydská liga, které se účastnili i naše týmy. Letos ovšem byla BL pouze o 6 kolech, protože na začátku i na konci došlo ke zrušení daných kol z důvodu nastavených opatření. Ženám se povedlo všech 6 kol vyhrát a tím pádem to nemohlo dopadnout jinak než 3. titulem v Beskydské lize v řadě pro naše ženy.
Pro naše ženy po dvou celkových vítězství Beskydské ligy, byla již tato liga malá, a tak se rozhodly zkusit i Moravskoslezskou ligu, kde je mohem větší konkurence než v Beskydské lize. Těžko říct, jestli to bylo štěstí nováčků nebo byly holky vážně tak skvěle sehrané, ale v celkovém honocení brali 2. místo, což překvapilo spoustu jejich konkurentek.